Bantam Sabres Conditioning Camp

Updated August 31, 2019 – 12:40pm

NOTE : Any parents who wants to help out in the Conditioning Camp, please contact the Sabres Bantam Director at 780-263-1219.

If you’ve registered for the Bantam conditioning camp and your name does not appear below, please contact the KC office at office@kchockey.ca or 780-457-4527.

IMPORTANT: Hockey Alberta rules that Players are not allowed on the ice until one parents has taken the current “RESPECT IN SPORT” ( online course) including conditioning camps. Please ensure your course has not expired.

**Each player’s name will appear once in either Group 1, 2, 3 or 4 and again in one of Group A, B or C. Please read through to the end of all groupings.

 BANTAM SABRES CONDITIONING CAMP 

GROUP 1
Day Date Start Finished Hours Arena
Tuesday September 3, 2019 8:00 PM 9:00 PM 1.0 CDA- Castledown A
Wednesday September 4, 2019 6:15 PM 7:15 PM 1.0 GTA – Grand Trunk Arena
Friday September 6, 2019 5:45 PM 7:15 PM 1.5 CDA- Castledown A
LAST NAME FIRST NAME LAST NAME FIRST NAME
AUBEE BECKETT – GOALIE MANSFIELD ETHAN
BALISI RYAN GAVRIE MCCONAGHIE LIAM
BENNETT JACKSON MONTPETIT BRENNAN
CABALLEROS DAMIAN MOSES MAXWELL
JOSSY ADAM NEPOOSE-HILL CARSEN
KOSKI AARON PANKIW ADAM
KYLE ADAM SMYTH TYSON
MALIN RYLAN ZAPLOTINSKY CARTER
GROUP 2
Day Date Start Finished Hours Arena
Tuesday September 3, 2019 9:15 PM 10:15 PM 1.0 CDA- Castledown A
Wednesday September 4, 2019 7:30 PM 8:30 PM 1.0 GTA – Grand Trunk Arena
Saturday September 7, 2019 4:00 PM 5:30 PM 1.5 CDA- Castledown B
LAST NAME FIRST NAME LAST NAME FIRST NAME
BIRD KAILAN LEROUX JACOB – GOALIE
BLAZIC DONOVAN PERKINS BRAD
CAPONE NICHOLAS PORTER JACK
COFFIN QUINCY RUDY ADAM
DECKERT BRODY SMITH SPENCER
HOYLE ROWE WALTERHOUSE HAYDEN
KANG SEIHAJPREET ZIOBER LOUIS
GROUP 3
Day Date Start Finished Hours Arena
Tuesday September 3, 2019 8:15 PM 9:15 PM 1.0 CDB- Castledown B
Wednesday September 4, 2019 7:45 PM 9:00 PM 1.25 LOA – Londonderry Arena
Saturday September 7, 2019 8:15 PM 9:15 PM 1.0 CDB- Castledown B
LAST NAME FIRST NAME LAST NAME FIRST NAME
ALFRAJANI ALI ROTA BENJAMIN – GOALIE
BELAMISCA JOSHUA SIDHU JASHANDEEP SINGH
CHAN KEATON SIFFLEDEEN JEREMY
CONNOLLY BRADY SPRAGUE BLAIR
COX JULIEN TOMA ZANDER
MURPHY ADON WILLIER CAYLEY
NGUYEN ELGIN
GROUP 4
Day Date Start Finished Hours Arena
Tuesday September 3, 2019 9:30 PM 10:30 PM 1.0 CDB- Castledown B
Wednesday September 4, 2019 9:15 PM 10:30 PM 1.25 LOA – Londonderry Arena
Sunday September 8, 2019 3:45 PM 4:45 PM 1.0 CDA- Castledown A
LAST NAME FIRST NAME LAST NAME FIRST NAME
ALEXANDRE KAITLIN MACGREGOR JORDAN
AL-SHAWWA NASER POTTER XAVIER
CHAN NICHOLAS RONQUILLO NATHAN
CHRIST CARSON SCOTT JONAH
DANNISH GAVIN TABAK BRYTON-GOALIE
GABLE KAEDEN YASINSKY EVAN
HICKS SEAN ZILINSKI CARTER
GROUP A
Day Date Start Finished Hours Arena
Sunday September 8, 2019 5:00 PM 6:00 PM 1.0 CDA- Castledown A
LAST NAME FIRST NAME LAST NAME FIRST NAME
ALEXANDRE KAITLIN HICKS SEAN
AL-SHAWWA NASER KOSKI AARON
AUBEE BECKETT – GOALIE JOSSY ADAM
BALISI RYAN GAVRIE MACGREGOR JORDAN
BENNETT JACKSON MCCONAGHIE LIAM
CABALLEROS DAMIAN POTTER XAVIER
CHAN NICHOLAS RONQUILLO NATHAN
CHRIST CARSON SCOTT JONAH
DANNISH GAVIN TABAK BRYTON-GOALIE
GABLE KAEDEN YASINSKY EVAN
ZILINSKI CARTER
GROUP B
Day Date Start Finished Hours Arena
Sunday September 8, 2019 6:15 PM 7:15 PM 1.0 CDA- Castledown A
LAST NAME FIRST NAME LAST NAME FIRST NAME
ALFRAJANI ALI MOSES MAXWELL
BELAMISCA JOSHUA MURPHY ADON
CHAN KEATON NEPOOSE-HILL CARSEN
CONNOLLY BRADY NGUYEN ELGIN
COX JULIEN PANKIW ADAM
KYLE ADAM ROTA BENJAMIN – GOALIE
MALIN RYLAN SIDHU JASHANDEEP SINGH
MANSFIELD ETHAN SMYTH TYSON
MONTPETIT BRENNAN ZAPLOTINSKY CARTER
GROUP C Hours Arena
Day Date Start Finished 1.0 CDA- Castledown A
Sunday September 8, 2019 7:30 PM 8:30 PM
LAST NAME FIRST NAME LAST NAME FIRST NAME
BIRD KAILAN PORTER JACK
BLAZIC DONOVAN RUDY ADAM
CAPONE NICHOLAS SIFFLEDEEN JEREMY
COFFIN QUINCY SMITH SPENCER
DECKERT BRODY SPRAGUE BLAIR
HOYLE ROWE TOMA ZANDER
KANG SEIHAJPREET WALTERHOUSE HAYDEN
LEROUX JACOB – GOALIE WILLIER CAYLEY
PERKINS BRAD ZIOBER LOUIS